Your privacy settings

We and our 18 partners store and/or access information on a device, such as unique IDs in cookies to process personal data. You may accept or manage your choices by selecting accept or reject all, or at any time in the privacy policy page. These choices will be signalled to our partners and will not affect browsing data. Your choices will change how we tailor your shopping experience on our website.

To modify your consent choices, you can do so by clicking on Cookie settings in the footer.

We and our partners process data to

Use precise geolocation data. Actively scan device characteristics for identification. Store and/or access information on a device. Personalised advertising and content, advertising and content measurement, audience research and services development.

  • Skip to main content
  • Skip to search
  • Magyar
  • How to shop
  • Help
Tesco Home
Sign inRegister
    • Top picks
    • Fruit & Vegetable
    • Dairy-Eggs
    • Bakery
    • Meat & Delicatessen
    • Frozen
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Start shopping
  • My Favourites
  • Special offers
  • Online Club
  • Inspirations
  • Autumn
  • Tesco Most
  • Start shopping
  • My Favourites
  • Special offers
  • Online Club
    • Inspirations
    • Autumn
    • Tesco Most
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
  • Food Cupboard
  • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
  • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
Filters
Sort and filter
Sort by (Required)
Filter by

  1. Household
  2. Laundry
  3. Washing powders
  4. Universal
Back to Washing powders

Universal

    0 items

    Relevance
    Showing 1 to 8 of 8 items
    • Ariel Alpine Fresh Washing Powder Laundry Detergent, 4.4kg, 80 Washes

      Rest of category
      Clubcard Ár

      7990 Ft Clubcard Price

      (1816 Ft/kg)

      Offer valid until 06/10/2026

      9990 Ft

      2271 Ft/kg

    • Persil Detergent for White and Light Clothes 50 Washes 2,75 kg

      Rest of category
      Clubcard Ár

      4999 Ft Clubcard Price

      (1818 Ft/kg)

      Offer valid until 06/10/2026

      7790 Ft

      2833 Ft/kg

    • Ariel Alpine Fresh Washing Powder Laundry Detergent, 2.2kg, 40 Washes

      Rest of category

      5790 Ft

      2632 Ft/kg

    • Ariel Alpine Fresh Washing Powder Laundry Detergent, 3.465kg, 63 Washes

      Rest of category

      7390 Ft

      2133 Ft/kg

    • Gallus Universal Washing Powder 130 Washes 8,45 kg

      Rest of category

      7190 Ft

      851 Ft/kg

    • Gallus Professional 4in1 Universal Washing Powder for White and Colored Clothes 58 Washes 3,2 kg

      Rest of category

      3269 Ft

      1022 Ft/kg

    • Ariel Washing Powder Laundry Detergent +OXI Power Effect, 1.925kg, 35 Washes

      Rest of category

      5790 Ft

      3008 Ft/kg

    • Tomi Color Powder Detergent for Colored Clothes 60 Washes 3 kg

      Rest of category

      5990 Ft

      1997 Ft/kg

    Showing 1 to 8 of 8 items

    • 1

    Basket


    0 Ft Current price of basket

    0 FtCurrent price of basket
    Checkout

    Your basket


    Choose the Tesco service that suits your needs

    Grocery basket empty

    Products you add to your basket will appear here

    Here to help

    • Price
    • Safe online shopping
    • Terms & Conditions
    • Privacy & Cookies

    About

    • Accessibility
    • Where we deliver
    • Service Charge
    • Cookie settings
    • Payment options
    • Tesco.hu
    • Clubcard
    • Legal guarantee rights

    First time shopping

    • How to shop
    • Registration
    • Book a delivery
    • Favourites
    • How to get a VAT invoice

    Contact us

    • Tesco.hu
    • Customer help - 0680222333
    • Store locator

    Follow us

    © Tesco-Global Áruházak Zrt. 2026

    Visa SecureMastercard ID Check