Your privacy settings

We and our 18 partners store and/or access information on a device, such as unique IDs in cookies to process personal data. You may accept or manage your choices by selecting accept or reject all, or at any time in the privacy policy page. These choices will be signalled to our partners and will not affect browsing data. Your choices will change how we tailor your shopping experience on our website.

To modify your consent choices, you can do so by clicking on Cookie settings in the footer.

We and our partners process data to

Use precise geolocation data. Actively scan device characteristics for identification. Store and/or access information on a device. Personalised advertising and content, advertising and content measurement, audience research and services development.

  • Skip to main content
  • Skip to search
  • Magyar
  • How to shop
  • Help
Tesco Home
Sign inRegister
    • Top picks
    • Fruit & Vegetable
    • Dairy-Eggs
    • Bakery
    • Meat & Delicatessen
    • Frozen
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Start shopping
  • My Favourites
  • Special offers
  • Online Club
  • Inspirations
  • Autumn
  • Tesco Most
  • Start shopping
  • My Favourites
  • Special offers
  • Online Club
    • Inspirations
    • Autumn
    • Tesco Most
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
  • Food Cupboard
  • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
  • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
  • Top picks
  • Fruit & Vegetable
  • Dairy-Eggs
  • Bakery
  • Meat & Delicatessen
  • Frozen
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Special nutrition
    • Household
    • Drugstore
    • Baby
    • Pet
    • Home & Hobby
    • Novelties
Filters
Sort and filter
Sort by (Required)
Filter by

  1. Household
  2. Dishwashing
  3. Auto dishwash
  4. Gels
Back to Auto dishwash

Gels

    0 items

    Relevance
    Showing 1 to 8 of 8 items
    • Somat Excellence duo dishwasher gel hygienic cleanliness 60 washes 2 x 540 ml

      Rest of category

      4799 Ft

      4444 Ft/litre

    • Finish 0% Power Gel 900 ml

      Rest of category

      5890 Ft

      6544 Ft/litre

    • Herbow Shining Purity Perfume-Free Washing-Up Liquid Super Concentrate 60 Washes 750 ml

      1 (1)

      Rest of category

      3339 Ft

      4452 Ft/litre

    • Somat Excellence 5in1 Power & Pearls Dishwasher Gel 76 Washing-Up 2 x 648 ml

      Rest of category

      8990 Ft

      6572 Ft/litre

    • Somat All in 1 Lemon & Lime Dishwasher Gel 2 x 40 Washing-Up 2 x 720 ml

      Rest of category

      4799 Ft

      3333 Ft/litre

    • Finish Ultimate Hygiene+ Gel Lemon Dishwasher Gel 100 Washes 2000 ml

      Rest of category

      7590 Ft

      3795 Ft/litre

    • Finish Ultimate Hygiene+ Gel Lemon Dishwasher Gel 50 Washes 1000 ml

      Rest of category

      4229 Ft

      4229 Ft/litre

    • Finish Power Gel Lemon Dishwasher Gel 90 Washes 2 x 900 ml

      Rest of category
      Clubcard Ár

      5299 Ft Clubcard Price

      (2944 Ft/litre)

      Offer valid until 06/10/2026

      8990 Ft

      4994 Ft/litre

    Showing 1 to 8 of 8 items

    • 1

    Basket


    0 Ft Current price of basket

    0 FtCurrent price of basket
    Checkout

    Your basket


    Choose the Tesco service that suits your needs

    Grocery basket empty

    Products you add to your basket will appear here

    Here to help

    • Price
    • Safe online shopping
    • Terms & Conditions
    • Privacy & Cookies

    About

    • Accessibility
    • Where we deliver
    • Service Charge
    • Cookie settings
    • Payment options
    • Tesco.hu
    • Clubcard
    • Legal guarantee rights

    First time shopping

    • How to shop
    • Registration
    • Book a delivery
    • Favourites
    • How to get a VAT invoice

    Contact us

    • Tesco.hu
    • Customer help - 0680222333
    • Store locator

    Follow us

    © Tesco-Global Áruházak Zrt. 2026

    Visa SecureMastercard ID Check